آیت الله فرحانی: آماده سازی زمینه ظهور به عهده حوزویان است

حضور پر برکت و پویای علما و قشر روحانیت که محصول حوزه های علمیه هستند وظیفه خطیری در آماده ساختن جامعه اسلامی برای ظهور امام زمان(عج) دارندو این از رسالت و وظیفه مهم و اساسی علما است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی farhani.net آیت الله فرحانی، در دیدار با جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه از استان خوزستان، با بیان روایتی از امام صادق(ع)، اظهارداشت: ابوبصیر به نقل از امام صادق(ع) می فرماید:« روزی امام صادق(ع) اشاره و توصیفی از شیعیان آخرالزمانی کردند و فرمودند: خوشا به حال شیعیان امام قائم(عج) که در دوره ایشان انتظار ظهورش را دارند چراکه آنان امامان و ائمه ای در دوران خود ندارند و امام زمانشان غایب است».
وی با بیان اینکه، پیروی بر خط ولایت و ولایت پذیری در این دوران از ویژگی های دوران امام زمان(عج) است، افزود: حضور پر برکت و پویای علما و قشر روحانیت که محصول حوزه های علمیه هستند وظیفه خطیری در آماده ساختن جامعه اسلامی برای ظهور امام زمان(عج) دارندو این از رسالت و وظیفه مهم و اساسی علما است.
معاون حوزه های علمیه کشور، ولایتمداری را رکن مهم حوزه های علمیه عنوان کرد و افزود: رسالت انتظار و اطاعت از ولایت فقیه بار سنگینی است که حوزه های علمیه در طول خدمت خویش به اسلام و مسلمین توانسته به آن جامه عمل بپوشاند.
آیت الله فرحانی در پایان خدمت در مکان مقدس حوزه علمیه را توفیق و لطف الهی برای علما و روحانیون دانست و اذعان داشت: خدمتگزاری به مکتب اسلام و ترویج شعائر دینی و الهی از فرصت های طلایی برای خادمین و مسئولین حو.زه علمیه است که طلاب بایستی در جهت توسعه و نشر ارزش های دینی با الگو قرار دادن بزرگان و علما دینی آن را نصب العین امور خویش قرار دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *