ایجاد گفتمان واحد سبب همدلی و همزبانی بیشتر اقوام در خوزستان می‌شود

آیت‌الله عبدالکریم فرحانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در آبادان، اظهار داشت: با توجه به حضور و تنوع اقوام و احزاب سیاسی در استان خوزستان نیاز به گفتمان میان سلایق مختلف در این استان احساس می‌شود.

وی بابیان اینکه در خوزستان اقوام مختلف در کنارهم رندگی می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به نزدیکی به انتخابات و به جهت همدلی و هم‌زبانی بیشتر در این استان باید ارتباط بین اقوام بیشتر شود.

آیت‌الله فرحانی با اشاره به ورود رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۷۵ به استان خوزستان، بیان کرد: رهبری در آن زمان بیان فرمودند که خوزستان دین خود را در ۸ سال دفاع مقدس به‌نظام ادا کرده است.

معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه کشور اعلام کرد: رهبر عظیم‌الشأن انقلاب این نکته را نیز بیان کردند که وظیفه نظام است تا دین خود را به خوزستان ادا کند.

وی اظهار کرد:  این ادای دین میسر نمی‌شود مگر در سایه یک همدلی و هم‌زبانی بین اقوام و احزاب مختلف موجود در استان خوزستان.

معاون استان‌های حوزه علمیه کشور اظهار کرد: در مدلی که ما در نظر گرفتیم این گفتمان تحت عنوان من خوزستانی هستم انجام می‌شود.

آیت‌الله فرحانی بابیان اینکه همان‌طوری که همه ما تحت نام من ایرانی هستم ایران را سرزمین خود می‌دانیم خوزستانی‌ها نیز باید فارغ از سلیقه و قوم، خوزستان را سرزمین و وطن خود دانسته و دراین‌باره یکدل و یک‌صدا باشند.

وی با اشاره به گروه‌هایی که می‌توانند در این گفتمان حضورداشته باشند، عنوان کرد: همه اقوام موجود در خوزستان اعم از عرب، لر، ترک و هر قوم دیگری می‌تواند در این گفتمان شرکت کند.

رئیس طرح شجره طیبه صالحین سپاه کشور افزود: حضور همه احزاب سیاسی حاضر در استان نیز در این گفتمان مؤثر است و فرقی بین اصولگرا و اصلاح‌طلب در این‌ بین وجود ندارد.

آیت‌الله فرحانی گفت: حتی خوزستانی‌های خارج از کشور نیز می‌توانند جزئی از این گفتمان باشند و همچنین مذاهب دیگر مانند سنی‌ها و حتی ادیان دیگر در گفتمان من خوزستانی هستیم حضور خواهند داشت.

معاون استان‌های حوزه علمیه کشور اظهار داشت: تنها محدودیتی که برای حضور در این گفتمان وجود دارد اعتقاد به ولایت‌فقیه و رهبری امام خامنه‌ای است و درواقع به‌جز دشمنان اسلام و ولایت‌فقیه هر فردی که خود را خوزستانی بداند می‌تواند در گفتمان من خوزستانی هستم حاضر باشند.

وی بابیان اینکه این کار در دیگر استان‌ها نیز انجام‌شده است و نتایج موفق و خوبی داشته، اعلام کرد: شروع این گفتمان  می‌تواند توسط علما و نخبگان حاضر در استان خوزستان انجام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *