خاستگاه ولایت در استان خوزستان است، انگ و برچسب در استان دیگر جایگاهی ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی farhani.net آیت الله عبدالکریم فرحانی روز پنج شنبه در مراسم چهلم جانباز دفاع مقدس و شهید مدافع حرم، سردار محمدرضا علیخانی عنوان کرد: بر اساس آیات و روایات متعدد در عصر غیبت حضرت مهدی (عج) عده ای انتظار فرج داشته و ایثار می کنند که این افراد جزو بهترین بندگان خداوند متعال هستند. آنان ولایتمدار، ثابت قدم و مخلص واقعی بودند.

وی با اشاره به اینکه شهدای والامقام نماد این مکتب و جزو این عده هستند، بیان کرد: در دورانی که غرب و استکبار با تمام توان در پی حذف اسلام ناب محمدی است و معنویت است این شهداء با نثار خو خود پرچم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و انقلاب اسلامی را برافراشته نگه داشتند.

معاون حوزه علمیه کشور در ادامه تاکید کرد: خاستگاه ولایت در استان خوزستان است، اینجا معنویت هست، انگ و برچسب در استان دیگر جایگاهی ندارد،این یادواره های شهدا و مراسم های معنوی آن ها را ببینید. مراسم اربعین در بین مردم استان ببینید . تمام اقوام خوزستان ذوب شده در مکتب امیرالمومنین (ع)، معنویت و ولایت هستند.
رییس شورای محتوایی در پایان با اشاره به اهمیت دهه فجر و ضرورت پیروی مکتب ولایت عنوان کرد: دشمنان اسلام دریافتند که در پس این انقلاب یک تفکر و فرهنگی عظیمی است که باعث شکوفایی و اقتدار آن شده است. امروز دانشگاه‌های بزرگ دنیا در بررسی فرهنگ شهادت و ولایت هستند و به این نتیجه رسیده اند که انگیزه اصلی رشادت‌های شهدای هسته‌ای، شهدای امنیت و شهدای دفاع مقدس، حضور مستمر در خط ولایت و مهدویت است. لذا این شهدا از همه تاریخ بزرگ‌ترند چون این فرهنگ را با جان و دل دریافت کردند و در مسیر ولایت و مهدویت به شهادت رسیدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *