مدیریت غیرانقلابی مانع تحقق اقتصاد مقاومتی می شود

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند مدیریت انقلابی، کارآمد و حاضر در صحنه ایم که متأسفانه در چنین زمینه ای با معضل رو به رو هستیم.

آیت الله  عبدالکریم فرحانی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، در گفت وگو با برخی خبرگزاری ها ، با اشاره به اینکه دولت در سال های اخیر خروجی مشخصی برای اقتصاد مقاومتی ارائه نکرده است، ابراز داشت: تشکیل بنگاه های اشتغال زودبازده، راه اندازی شرکت های دانش بنیان، بازگشت به سرمایه های داخلی «خلاقیت، طراحی و ابتکار» جوانان، رفع مشکل اشتغال و تولید و پشتیبانی دقیق اجرایی بخش زیادی از معضلات اقتصادی کشور را حل خواهد کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رکود قابل مدیریت است، عنوان داشت: در این راستا نیازمند مدیریت انقلابی، کارآمد و حاضر در صحنه هستیم که متأسفانه در چنین زمینه ای با معضل رو به رو هستیم.

وی تقویت مدیریت کلان در سطوح مختلف را برآورد کننده اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی درون زا با توجه به سرمایه انسانی متخصص، بخش زیادی از رکود و بیکاری کنونی جامعه را از بین خواهد برد.

این مقام مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت تعریف نظام بانکی در چارچوب اقتصاد مقاومتی را خواستار و اظهار داشت: عدم حمایت از بنگاه های اشتغال زودبازده و شرکت های دانش بنیان، بی میلی در توجه به سرمایه های گوناگون داخلی و صرف نگه داشتن سرمایه ها در بانک ها، سبب حرکت به سوی یک اقتصاد ربوی خواهد شد و تنها زمینه های سود و بهره را فراهم می کند.

آیت الله فرحانی با تأکید بر اینکه سرمایه در فضای اشتغال و تولید ارزش اقتصاد را بالا می برد، افزود: سرمایه باید در شرکت ها هزینه شود تا از این طریق رونق اقتصادی و اشتغال در جامعه را ایجاد کند اما بی اعتنایی به مسأله اشتغال و عدم بازنگری جدی نظام بانکداری سبب تجمیع سرمایه و ایجاد بانکداری ربوی می شود که بالتبع اسباب نگرانی مراجع و مجلس خبرگان را فراهم می کند.

وی ادامه داد: مجلس خبرگان رهبری بر اجتناب از اقتصاد ربوی و پیاده سازی بانکداری اسلامی بدون ربا در جلسه پایانی خود تأکید کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به عدم خروجی برای مُدل اقتصاد مقاومتی اشاره و عنوان داشت: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در حد کلان باقی می ماند و مشکلات اجرایی طرح ها به صورت میدانی حل نمی شود در حالی که باید به تقویت سرمایه های داخلی بپردازیم اما چنین زمینه ای تاکنون مهیا نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *