پیگیری و حمایت آیت الله فرحانی از اقدام نمایندگان استان خوزستان

 

در پی اتفاقات امروز بهارستان و اعتراض نمایندگان استان خوزستان مبنی بر انتقال آب استان به فلات مرکزی؛ آیت الله فرحانی در تماس تلفنی با نمایندگان استان خوزستان، از پیگیری و اقدام بسیار خوب ایشان تشکر و حمایت کردند.

ایشان با تاکید بر اینکه هر گونه انتقال از سرشاخه های رودخانه کارون به فلات مرکزی ،برای مصارف کشاورزی و صنعتی خلاف قانون و شرع است افزودند:

بارها در جلسات متعدد تصریح کرده ام که با تکیه‌ بر مستندات علمی و با توجه به جریاناتی مثل خشک شدن تالاب‌ ها و شدت گرفتن و دائمی شدن پدیده ریزگردها ، می‌ بایست در همه ی طرح‌ های انتقال آب شرب و غیرشرب، از سرشاخه های کارون و کرخه که در طول سالیان گذشته انجام ‌شده، تجدید نظر اساسی به عمل آید. اینجانب از اقدام شجاعانه و به موقع شما کمال تشکر را دارم.

آیت الله فرحانی با اشاره به اینکه نمایندگان خبرگان استان خوزستان، در نامه ای به رییس جمهور نکات لازم در مورد این مسئله و توقف انتقال آب استان را مطرح کردند؛ عنوان کردند:

متأسفانه دولتمردان تا کنون هیچ گونه توجهی به این نامه و پیگیری های دیگر نکرده اند و امیدوارم با اقدام امروز نمایندگان مجلس، متنبه و متذکر شده و از خواب غفلت بیدار شوند تا بلکه این فشار از مردم مظلوم استان خوزستان برداشته شود.

همچنین ایشان با بیان جلساتی که نمایندگان مجلس خبرگان با مسئولین استان خوزستان داشتند، پیگیری های قبلی خود را یادآور شده و اظهار داشتند:

قبل از سفر أخیر رییس جمهور در تماس با برخی نمایندگان و مسئولین استان، نکات لازم در جهت پیگیری و حل این مسئله را متذکر شدم و با توجه به اقدامات و پیگیری های صورت گرفته انتظار میرفت رییس جمهور در سفر أخیرشان به استان خوزستان با مشاهده عینی مشکلات و مصائب مردم استان، توقف طرح های انتقال آب را در دستور کار قرار دهند.لکن متأسفانه همچون گذشته هیچگونه توجهی به مشکلات مردم و حل مسئله انتقال آب نشد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در پایان ضمن بیان نکاتی در جهت ادامه پیگیری های لازم، عنوان کردند که اگر لازم باشد اقدامات گسترده تر و بیشتری را در جهت مقابله با این جریان و به نتیجه رسیدن این مسئله انجام خواهیم داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *