مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور

آیت‌الله عبدالکریم فرحانی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم تودیع معارفه رییس سازمان بسیج اظهار کرد: مطالبه مقام معظم رهبری از بسیج و اصلی‌ترین دغدغه حضرت آقا تحقق جهاد کبیر در انقلاب است.

وی استکبارستیزی و مقابله بانفوذ را یک مأموریت اصلی همه دلسوزان انقلاب دانست و افزود: اعتقاد حضرت آقا این است که بسیج یعنی حضور در همان نقطه‌ای که است انقلاب را صیانت می‌کند لذا ایشان خواستند که بسیج با تشکیل هیئات رصد و اندیشه‌ورز این فعالیت‌های ارزشمند را تعمیق بدهند.

آیت‌الله فرحانی مأموریت در جهاد کبیر را ایستادن و نه گفتن به استکبار و نخوردن فریب آنان دانست و تصریح کرد: متأسفانه بعضی از دوستان این نکته را متوجه نیستند و لذا حضرت آقا نرمش قهرمانانه را قبول کردند که این موضوع برای همگان آشکار شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جهاد کبیر باید مبنای اصلی حرکت مسئولان در انقلاب اسلامی باشد گفت: امروز آشکارشده که به آمریکا نمی‌شود اعتماد کرد.

وی بیان کرد: مطالبه حضرت آقا از حوزه علمیه هم انقلابی ماندن آن است که اگر این مهم میسر نشود درخطر انحراف قرار می‌گیرد.

آیت‌الله فرحانی با اشاره به اینکه توانسته‌ایم سازوکار حضور روحانیت انقلابی در بسیج را تعریف کنیم گفت: از بزرگان ما در قالب اساتید صالحین در حال تقویت هستند که یک جریان علمی تربیتی را در بسیج ساماندهی و کار رصد و اندیشه ورزی را در بسیج محقق کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: سردار نقدی در این مسیر انصافاً تلاش خوبی کردند تا روحانیون مؤثر و علما خوب ما در بسیج بتوانند نقش مؤثری داشته باشند.

وی با اشاره به سوابق روشن سردار غیب پرور اذعان کرد: سردار غیب پرور کارنامه درخشانی در فتنه ۸۸ دارد که نشان می‌دهد توانسته نقش بسیار مؤثری در رصد و روشنگری داشته باشد.

آیت‌الله فرحانی اظهار امیدواری کرد: ان شاء الله بتوانیم دو وسیله اصلی تحقق جهاد کبیر یعنی استکبارستیزی و جلوگیری از نفوذ را در انقلاب اسلامی محقق کنیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به تحولات میدانی عراق و سوریه اشاره کرد و گفت: عراق و سوریه مظاهر شکل‌گیری سازمان مقابله مردم با آمریکا هستند چراکه وقتی بتوان از ظرفیت مردم در انقلاب و حرکتی استفاده کرد قطعاً دشمنان اسلام ناب عقب رانده می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: حضور مردمی در عراق و سوریه پیروزی‌ها مقاومت را رقم‌زده است و اگر امروز تدابیر مقام معظم رهبری و مراجع در عراق و سوریه شکل نمی‌گرفت شاهد این پیروزی‌ها نبودیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *