فتنه ۸۸ در عصر عاشورا با مدیریت امام خامنه‎ای برملا شد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی در عصر عاشورا توسط امام خمینی بنا شد، گفت: فتنه ۸۸ نیز در عصر عاشورا با مدیریت امام خامنه‎‌ای برملا شد

آیت الله عبدالکریم فرحانی در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه حماسه ۹ دی تجلی، بصیرت، ولایت مداری و حضور به موقع مردم در صحنه برای دفاع از انقلاب، امام و نهضت عاشورا است، اظهار داشت: واقع مطلب این است که امام خمینی انقلاب را در عصر عاشورا و با شعار نهضت عاشورا آغاز کرد و ندای اباعبدالله در عصر عاشورا این بود که «علی الاسلام السلام و اذ قالت براع مثل یزید» بود و امام خمینی نیز شعارشان این بود که به داد اسلام برسید چرا که حیثیت اسلام و مسلمین به وسیله طاغوت ها و استکبار لکه دار شده است.

وی با بیان اینکه عصر عاشورا انقلاب شروع شد و عامل مهم حماسه ۹ دی هتک حرمت روز عاشورا و اهانت به عکس امام خمینی(ره) بود، گفت: مردم ولایت مدار ایران که با امام حسین(ع)، انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) پیمان بسته بودند، دیدند که امام خامنه ای به حضور و بصیرت آنها نیاز دارد و برای همین بدون هماهنگی هیچ دستگاهی مردم در صحنه حاضر شدند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نهم دی حماسه بیعت مردم با ولایت است، افزود: آثار این حماسه رسوا کردن فتنه آمریکا و فتنه گران داخلی بود. آمریکا قبل از فتنه از موضع ضعف با ایران برخورد می‌کرد اما وقتی دید که فتنه گران داخلی در حال هموار کردن فروپاشی نظام از داخل را هموار می‌کنند، موضع خود را تغییر داد.

وی بیان کرد: وقتی که مردم در ۹ دی به فتنه گران و آمریکا سیلی زدند، آمریکا متوجه قدرت مردم ایران شد و روزنامه نیویورک تایمز بعد از ۹ دی نوشت که انقلاب اسلامی به هیچ وجه از داخل فروپاشیده نمی‌شود و این نشان از بصیرت مردم داشت.

آیت الله فرحانی عنوان کرد: مردم وقتی وارد صحنه شدند متعلق به جناح خاصی نبودند و همه ملت ایران در این حرکت شرکت کردند و فقطه عده‌ای فتنه گر در این حماسه خود را به خواب زدند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب کسی اطلاعات میدانی خود را از دشمن بگیرد و فتنه دشمن را تشخیص ندهد و یا خود مهره دشمن شود.

وی اظهار داشت: سران فتنه تاکنون مسیر خود را از دشمنان انقلاب اسلامی جدا نکرده‌اند و این موضوع باید با دقت مطالعه شود و فتنه با ابعاد واقعی در ذهن مردم بماند تا از فتنه‌های آینده جلوگیری شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جهت گیری اصلی جریان فتنه برخورد با محور اصلی انقلاب یعنی مسئله ولایت است؛ ولایت است که انقلاب را شکل داد، ولایت مداری بود که راه انقلاب را ادامه داد و از انقلاب حراست کرد. هدف اصلی دشمن ضربه زدن به این رکن رکین انقلاب است.

وی عنوان کرد: برای همین دیدیم که در فتنه شعار هنجارشکنانه ضد ولایت از دهان فتنه گران بیرون آمد و نکته دوم این است که نباید به دشمنان انقلاب و آمریکا اعتماد کرد، این موضوع در هنگام فتنه و پس از فتنه به خوبی قابل مشاهده است و این دو نکته باید همیشه در ذهن ما بماند. اگر این دو نکته را دو درس فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی به خاطر بسپاریم در ادامه مسیر انقلاب می‌توانیم از این تجربه تاریخی بهره ببریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *