آیت الله فرحانی:دزفول در دفاع مقدس، دفاع از حرم و پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری پیشتاز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیت الله فرحانی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در بین مردم ولایتمدار دزفول حضور یافت و در بین الصلاتین روز جمعه ضمن اظهار خرسندی از این حضور گفت: اندیشه و مکتب شیعی ما را دو انقلاب و دو هجرت بوجود آورده است.

آیت الله فرحانی انقلاب نورانی سیدالشهدا و هجرت بزرگ امیرالمؤمنین را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اگرهجرت امیرالمؤمنین به کوفه و انقلاب بزرگ سیدالشهدا نبود دژ شیعی عراق شکل نمی گرفت.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: انقلاب علمی – فرهنگی صادقین علیه السلام مکمل انقلاب خونین و سیاسی سیدالشهدا بود که نهال آن به دست باقرالعلوم غرس شد و توسط فرزند بزرگوارشان امام صادق علیه السلام رشد یافت.

آیت الله فرحانی خاطرنشان کرد: دانشگاه بزرگ شیعی ما، اندیشه های ناب اسلامی و دینی را در عصر بسیار مهم امام صادق (ع) شکل داد و در این دانشگاه ۵۰۰۰ دانشجو در مکتب ایشان تربیت شدند و حقیقتا جا دارد که این امام همام را رئیس مذهب اندیشه شیعی بدانیم.

آیت الله فرحانی با اشاره به سخنی از پیشوای حنفیان ادامه داد: حتی رؤسای مذاهب اربعه اهل سنت نیز شاگردان مکتب امام صادق علیه السلام می باشند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری انقلاب دوم را انقلاب علمی امام صادق (ع) و پدر مکرم ایشان امام باقر (ع) دانست و افزود: با هجرت ثامن الحجج امام رضا علیه السلام به ایران و ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به قم دژ دوم شیعه شکوفا شد.

آیت الله فرحانی تأکید کرد: شیعه معلول دو انقلاب امام حسین (ع) و صادقین (ع) و همچنین دو هجرت امام علی (ع) و امام رضا (ع) می باشد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به شکوفایی دژ شیعه در ایران اشاره کرد و گفت: امام رضا (ع) با ورود خود خوزستان را به دروازه شیعه ایران تبدیل کرد و اصول اربعمائه حدیث شیعه را شاگردان خوزستانی اهل بیت روایت کرده اند.

نماینده مقام معظم رهبری در مجلس خبرگان رهبری دهه کرامت و ولایت را مورد توجه قرار داد و افزود: توجه به آیه ولایت نشان می دهد خداوند اهل ولایت را عزت می دهد و با عزت در مقابل کفار ایستادگی می نمایند.

آیت الله فرحانی ولایت بدون استقامت و جهاد کبیر را بی معنی خواند و تصریح کرد: استقامت و ایستادگی رویکرد بیرونی ولایت، و وحدت رویکرد داخلی ولایت می باشد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: خداوند با آیه ولایت ابلاغ می نماید که ولی شما رسول خدا، علی ابن ابیطالب، اولاد علی و ولایت فقیه در استمرار ولایت اهل بیت است و اگر مردم ولایت پذیر و ولایت مدار باشند بر همه مشکلات غلبه خواهند نمود.

آیت الله فرحانی با توجه به اهمیت ولایت گفت: امروز دنیا از دکترین ولایت استفاده می نماید، فلسطین، سوریه، لبنان، یمن و اهل تسنن اذعان به ولایتمداری دارند.

آیت الله فرحانی با اشاره به برگزاری باشکوه انتخابات افزود: از حضور ولایت مدارانه مردم خوزستان و خصوصا مردم غیور، فهیم، ایثارگر و همیشه درصحنه دزفول انقلابی تقدیر می نماییم “آفرین به همت، بصیرت و حضور شما“.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با توجه به گفتمان تبلیغاتی خود مبنی بر “خبرگان مطالبه گر” خاطرنشان کرد: بنا بر همان گفتمان، خبرگان انقلابی پاسدار منویات امام و مقام معظم رهبری و مطالبه کننده تمام مسائل خوزستان بوده و بر عهد خود خواهیم بود.

آیت الله فرحانی با اشاره به آیه: فان حزب الله هم الغالبون، گفت: اگر ولایتمدار بمانید، بر همه مشکلات پیروز می شوید و افزود: دزفول در دفاع مقدس، دفاع از حرم و پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری پیشتاز است و افزود: به دغدغه های ایشان در خصوص مسائلی چون: ولنگاری فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، بیکاری و شرمندگی نظام هنوز عمل نشده و اگر مسئولین به آنها عمل می کردند و اشتغال را در این استان ایجاد می کردند، آب اضافه ای نمی ماند که دیگران ادعای آن را بکنند، آب را بردند و زمینهای حاصلخیز ۱۰۰۰ ساله خوزستان را دارند از بین می برند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان بیان داشت: ۲۰ سال است که امام خامنه ای منتظر لبیک ما به مطالباتش می باشد و ما نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان همراه با نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و فرهیختگان، شورایی را تشکیل داده ایم تا این مطالبات را پیگیری کنیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: من اعلام می نمایم که ما اجازه نمی دهیم که منویات ولایت، دستورات و مطالبات به حق مقام عظمای ولایت روی زمین بماند.

آیت الله فرحانی به دیدار ۲۰ سال پیش مقام عظمای ولایت از خوزستان اشاره کرد و گفت: در این سفر فرمودند اشتغال، کارگاه های زودبازده و ساماندهی کشاورزی را انجام دهید.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دبیرخانه مشترکی بین خبرگان استان، نمایندگان استان، ائمه جمعه استان و فرهیختگان مؤثر ما در حال شکل گیری است تا بتوانیم در راستای مطالبات رهبری قدم برداریم.

آیت الله فرحانی اضافه کرد: از مقام معظم رهبری درخواست نمودیم که برنامه دیدار مردم خوزستان با ایشان فراهم گردد.

نمازگزاران جمعه دزفول با سردادن شعار “لبیک یا خامنه‌ای” به مطالبات مقام معظم رهبری لبیک گفتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *