اهمیت و جایگاه سال های ابتدای طلبگی و تهذیت و تزکیه در آن را بفرمایید؟

هر کس به هرجا رسیده است؛از همین سه،چهار سال اول طلبگی اش رسیده است؛زیرساخت طلبگی ما از همین جا شکل می گیرد. هر کاری بخواهید بکنید ؛ اگر می خواهید درس بخوانید ، عبادت کنید ، کار علمی و اخلاقی کنید ، وقتِ آن در این سال ها است. باید برنامه ریزی کنید .مراقبه کنید. ما در محضر حضرت مهدی، در سربازخانه ی امام زمان، تحت کنترل او برای آماده کردن خود و جامعه جهت ظهورش می باشیم.

این مساله نیازمند مراقبه و تمرین است. هرروز باید تمرین کنید. خوشا به حال آن طلبه ای که می گفت: من وقتی وارد حوزه شدم، خانواده راضی نبودند و خیلی مرا اذیت می کردند. یک روز به خانه رفتم،دیدم انگار وضع بهتر شده است.به مادرم مراجعه کردم و گفتم قضیه چیست؟ گفت:پدرت خواب دیده که امام زمان آمده اند و فرموده اند که فلانی! چرا این سرباز ما را اینقدر اذیت می کنی ؟ چرا افتخار نمی کنی عزیزت بر سر سفره ی ما آمده است؟ دیدم پدرت از خواب بلند شده و گریه می کند و می گفت آقا اشتباه کردم من از امروز ملاحظه ی سرباز شما را می کنم.

باور کنید خدا خیلی ما را دوست داشته که توفیق سربازی به ما عنایت کرده است.عمده ترین کار ما اینست که بنده ی خدا شویم و بوی بندگی خدا از ما منتشر شود.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *